galeria zdjęć

25 października 2009 roku – WYSTAWA MALARSTWA PANI STANISŁAWY KLEMENS

 Stanisława Klemens urodziła się w Jordanowie w 1917 roku. Po wielu latach powróciła w te strony , gdzie znalazła swoje,, Miejsce na Ziemi’’ . Jest malarką  amatorką , przykładem, że  sztukę może uprawiać każdy  człowiek obdarzony wrażliwością bez względu na to czy posiada glejt Akademii Plastycznej czy też nie.  Jest przykładem, że nigdy nie jest za późno na odkrycie swoich pasji, na odniesienie sukcesu jeśli tylko działanie wypływa z serca , duszy.

W swoim dorobku  ma  autorską  wystawę , która odbyła się w roku 2006 w tutejszym  Miejskim Ośrodku Kultury . Jej prace były również prezentowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu na  KONKURASACH AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ W LATACH - 2001, 2002, 2003, 2004 , gdzie Jury konkursu wysoko oceniło poziom artystyczny prac co skutkowało zakwalifikowaniem  ich do wystawy pokonkursowej.

Przez kilka godzin pani Stanisława opowiadała zebranym o swoich inspiracjach twórczych. Tematem  prac Pani Stanisławy są najczęściej pejzaże na których królują góry. bywają chatki, ptaki , są też przydrożne kapliczki, kwiaty. Kolorystyka prac, tematyka  to przełożenie na płótno nie tylko obrazu jako takiego ale  stany duszy, nastroju  .

 Ta wystawa zgromadziła licznie przybyłą publiczność, co jest rzadkością w tego rodzaju imprezach co z kolei świadczy o dużej sympatii do pani Stanisławy sąsiadów, znajomych i przyjaciół. Młodzież z jordanowskich szkół przychodziła  całymi klasami przez miesiąc by podziwiać wystawione prace a niejednokrotnie pani Stanisława przyjeżdżała by na żywo opowiadać młodzieży o sztuce i swojej malarskiej pasji.

 

100_0818.jpg - 167.59 Kb