19 września 2004 roku  Wystawa Pani Stanisławy Franusiak „Malowanie Moje ”

Uroczyste otwarcie nastąpiło w niedzielę o godzinie 12:45 w Galeri „Pod Basztą” i zgromadziło liczne grono gości, szkoda tylko ,że nie było nikogo z przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Radnych Miasta Jordanowa . Po oficjalnym przywitaniu gości głos zabrała artystka:

Fakt, że potrafię, był dla mnie zaskoczeniem. W czasie wakacji w 2000 roku przy okazji pobytu w rodzinnym domu, za namową mamy, której obrazy podziwiałam, zastanawiając się jak to jest możliwe, że ot tak zasiada przy płótnie i za chwile powstaje obraz, Wzięłam więc do ręki pędzel i farbami z mamy słoiczków namalowałam pierwszy z swoim życiu pejzaż. Samotne drzewo na tle zachodzącego zimowego słońca. Taki był początek.

Malowanie jest dla mnie chwilą wejścia w inny świat, odpoczynkiem, relaksem. Efekty bywają różne - z jednych jestem bardzo zadowalana, z innych mniej. Z niektórymi obrazami trudno mi się rozstać, gdy ,,wpadną komuś w oko’’

Maluję najczęściej ze zdjęć, które robię przy okazji. Tematem bywa wszystko to, co moim zdaniem warte jest utrwalenia.

Moja przygoda z malowaniem trwa. Na dzień dzisiejszy namalowałam około 70 obrazów. Nie potrafię ocenić jakie one są. Ten przywilej zostawiam oglądającym. ”

 

 

franusiak.jpg - 132.39 Kb