Drukuj
Odsłony: 4494

 

      galeria zdjęć

 

Wycieczka piesza do Czarnego Stawu Gąsienicowego

 

Dzisiejsze tuptolenie zaczynamy w Kuźnicach, dokąd dojeżdżamy busem. Cały czas kierujemy się szlakiem niebieskim, przechodząc przez  zalesiony szczyt Boczania. Jego wierzchołek znajduje się w grzbiecie przebiegającym z Nosalowej Przełęczy w stronę Wielkiej Królowej Kopy i pomiędzy Doliną Jaworzynką a Doliną Olczyską. Następnie dalej idziemy przez Skupniów Upłaz, z którego roztacza się piękny widok na Dolinę Olczyską, Wielki Kopieniec oraz Giewont,ten przystanek to dobry pretekst by podzielić się z innymi uczestnikami czekoladą, a po tym wzmocnieniu ruszamy na przełęcz między Kopami, skąd także możemy podziwiać masyw Giewontu oraz skalne zbocza Nosala.

 To miejsce następnego naszego postoju, znajduje się tutaj kilka ławek na których łapiemy ciepło słonecznych promieni zbierając siły do dalszej drogi. Z przełęczy kierujemy się dalej szlakiem niebieskim i dochodzimy do Schroniska Murowaniec. Po odpoczynku w schronisku idziemy nad piękny Czarny Staw Gąsienicowy. Znajduje się on na wysokości 1624 m n.p.m. w cyrku lodowcowym.  Jest czwartym co do głębokości jeziorem tatrzańskim. Nad jego zachodnim brzegiem podziwiamy skaliste ściany szczytu Kościelec (2155 m.n.p.m.).

 Z wycieczki wracamy Doliną Jaworzynki. Jest to droga w dużej mierze przez las i doliną wzdłuż Potoku Jaworzynka. Trasę kończymy w Kuźnicach z kąd naszym busem wracamy do Jordanowa.

 

 

alt