galeria zdjęć

Dnia 09 marca 2009 r. odbyła się pierwsza zorganizowana przez Kółko Turystyczno – Krajoznawcze działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie wycieczka  dla seniorów.

Pierwsze spotkanie, niecierpliwe oczekiwanie kiedy to pojawi się super pojazd mający nas przenieś w nieznane zakątki przewidzianej wycieczki. Tuż po tych nerwowych oczekiwaniach ukazał się naszym oczom duży biały i super szybki BUS, który w mgnieniu oka przeniósł nas z Jordanowskiego placu PKS na plac parkingowy w Łagiewnikach. W trakcie jazdy, przemiłe panie umilały wyprawę pieśniami, kawałami i różnymi ciekawymi „nie z tej ziemi” opowieściami. Jednak w pewnej chwili coś się wydarzyło, rozległa cisza, powaga, ach tak to modlitwa, która rozpoczęła się na Górze Borkowskiej, a skończyła zgromadzeniem grupy
w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Chwile modlitwy napałały cała grupę niespożytą energią, która przerodziła się w egzotyczną wyprawę do Aquarium i Muzeum Przyrodniczego w Krakowie. Ta wyprawa zachwyciła wszystkich, a ścisk serca i radość w oczach można było wyczuć tuz przed kasą biletową. Niemniej jednak nie było to związane z ceną biletu.

Po odstawieniu tobołów czyt. kurtki itd. Ruszyliśmy całą grupą w nieznane zakątki tropikalnych zdobyczy. W tej chwili , każdy choć raz mógł poczuć się jak zdobywca raf koralowych – podziwiając cudne rybki, raczki i przerażającego rekina o 30 centymetrowej długości. Na tym jednak nie koniec naszej wyprawy, otóż najwięcej czasu jak to bywa
u kobiet zajęła oglądanie pięknych lśniących minerałów, gdzie u wielu osób objawiało się to błyskiem w oku i chęcią wyeksponowania na sobie kilku okazów. Kolejną częścią fascynującej podróży było zwiedzanie tropikalnych, a jakże przy okazji niebezpiecznych zakątków. Prócz żółwi, węży, pająków i innych obleśnie pięknych stworów najlepszą częścią programu, było dopytywanie się pracowników „jak sobie radzą z wyciąganiem węży i sprzątaniem klatek” oraz karmienie najrzadszego okazu małpek zwanych Tamarynami Białoczubymi.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było przedstawienie kabaretowe „Zborowski – Opania” w teatrze Bagatela. To była super zabawa i wszyscy ubawiliśmy się aż do łez a po zakończeniu kabaretu udaliśmy się za kulisy gdzie Panowie aktorzy chętnie zrobili z nami zdjęcie pamiątkowe.

                                                                                     Małgorzata Kwaśny

                                                                                                        

opania.jpg - 2.77 Mb