Koło plastyczne „Przy Sztaludze” – działa w Miejskim Ośrodku Kultury już od kilkunastu lat. Wyposażona pracownia otwarta jest dla wszystkich, tak młodzieży, dorosłych jak i seniorów chcących rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Poznawanie nowych technik, pogłębianie wiedzy z historii sztuki i wspólne działania na zajęciach integrują grupę i sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni. Efektami tych działań są nagrody i wyróżnienia zdobyte w licznych konkursach i wystawach np. - Konkursie Twórczości Plastycznej w Nowym Targu, czy Małopolskim Konkursie Plastycznym w Krakowie.

          Corocznie bierzemy udział w Konkursie "Babiogórska Szopka Regionalna organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Parafię w Budzowie, a szopki z Jordanowa w każdym roku zajmują czołowe I , II miejsca i wyrożnienia.

        W 2009 roku w czerwcu wykonany na zajęciach plastycznych w naszym kole smok dzięki wspaniałej animacji dzieci ze Szkoły Podstawowej zdobył II miejsce w krajowym konkursie Parada Smoków odbywającym się corocznie w Krakowie.

         Od tamtej pory co roku nasz ośrodek bierze udział w tej wspaniałej imprezie, a w tym 2012 roku zdobyliśmy za naszego smoka wyróżnienie.

       Prace wykonane na zajęciach przeznaczane są również na cele charytatywne, oraz licytacje dobroczynne, które organizowane są przez różne instytucje.

          Systematycznie organizowane są wystawy Koła Plastycznego na terenie Miasta Jordanowa, a od 2010 roku istnieje także możliwość zakupu wykonanych na zajęciach prac, mogących być wspaniałą dekoracją każdego wnętrza, jak również doskonałym prezentem na każdą okazję. Pozyskane środki służą do zakupu potrzebnych na zajęcia materiałów.

         Na uwagę zasługuje fakt, że co roku przynajmniej jedna osoba z naszego koła dostaje się do Liceum Plastycznego w Krakowie lub w Zakopanem, a więc widać, że poziom nauczania jest wysoki, co z kolei nie znaczy, że nie ma u nas miejsca na luźne wyrażanie swoich myśli twórczych.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 15,30 – 17,30.

 

 

 

                           UWAGA

 ZAJĘCIA MALARSTWA SZTALUGOWEGO

        W DNIU  7 GRUDNIA Z POWODU

CHOROBY  INSTRUKTORA SĄ ODWOLANE

 

 

    galeria zdjęć koło "Przy Sztaludze 2019"                                               

 

 

galeria zdjęć

 


Zapraszamy wszystkich gorąco i serdecznie

i gwarantujemy sympatyczną i miłą atmosferę na zajęciach

 

 

        Od lutego 2010 roku w naszym Ośrodku Kultury znalazło się również miejsce dla najmłodszych artystów, którzy wcześniej uczęszczali  do Świetlicy Socjoterapełtycznej "Nasza Dziupla". Niestety od początku 2010 roku w Powiecie zabrakło pieniędzy na dalsze prowadzenie koła twórczego dla najmłodszych, a dla nas wszystkich najważniejsze jest to, by nasze dzieci mogły się rozwijać i pożytecznie spędzać czas z dala od różnego rodzaju pokus, więc przygarnęliśmy tę grupę do naszego MOK-u. Warto inwestować w nasze najmłodsze jordanowskie pokolenie, bo to właśnie te dzieciaki zdobywają czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Szopek w Zawoi oraz innych konkursach organizowanych w Małopolsce, promując w ten sposób nasze Miasto.  Zajęcia finansuje nasz Ośrodek Kultury, a od lipca 2013r. prowadzone są przez instruktora Panią Ewe Wilk w każdy poniedziałek w godz. 16.30 - 19.00.

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na zajęcia 

 

           galeria zdjęć na zajęciach z rodzicami

 

   - galeria zdjęć

 

galeria zdjęć