Fotografia ( phōtós – światło, graphein – rysować) jest obecnie jedną z najczęściej, wykorzystywanych technik graficznych. W związku z dużą łatwością i dostępnością do aparatów fotograficznych, a szczególnie w dobie aparatów cyfrowych, fotografia stała się bardzo popularna. Współczesne aparaty pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty fotograficzne praktycznie każdemu obdarzonemu minimalnym poczuciem estetyki i wrażliwości na piękno otaczającego nas świata. W naszym jordanowskim MOK-u także zawiązała się grupa pasjonatów parających się utrwalaniem piękna przy pomocy światła.

     Wszystkich chcących pogłębiać wiedzę z tego zakresu mogących podzielić się doświadczeniem, chcących wspólnie spędzać czas na wspólnych dyskusjach, wypadach w teren czy realizacji ciekawych projektów zapraszamy do naszego koła. Emanacją naszych działań będą wystawy oraz panele dyskusyjne z pokazami slajdów z naszych wypadów, wypraw oraz innych realizacji. Ponadto pragniemy aby, każdy kto będzie członkiem naszej grupy posiadał na naszej stronie swoją galerię, gdzie będzie mógł na bieżąco prezentować swoje najlepsze prace.

     Nasza grupa ma również za zadanie zdobywanie informacji na różne, czasami niewygodne i trudne sprawy i  zamieszczania swojego punktu widzenia na łamach naszego własnego pisma "Qulturalny Jordanów", gdzie piszemy o tym co sie dzieje ciekawego w mieście i o sprawach nurtujących nas wszystkich. Jesteśmy  obiektywni w naszych ocenach i podajemy zawsze wiarygodne informacje, a nasz udział w redagowaniu czasopisma traktujemy jako nowe cenne doświadczenie.

 

- WYJAZD GRUPY DO KRAKOWA    -  28.01.2010r.

 

  

                          

       - GALERIA ZDJĘĆ KASI KOMPERDA I

 

       - GALERIA ZDJĘĆ KASI KOMPERDA II

  

  

  

  

    

 

 

 

 

                        

                         

 

-GALERIA ZDJĘĆ KONRADA KOKOSZKI 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

                            

                            

 

GALERIA ZDJĘĆ ADRIANA SROKI 

 

 

 

 

 

 

 

                        

          Koło plastyczne „Przy Sztaludze” – działa w Miejskim Ośrodku Kultury już od kilkunastu lat. Wyposażona pracownia otwarta jest dla wszystkich, tak młodzieży, dorosłych jak i seniorów chcących rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Poznawanie nowych technik, pogłębianie wiedzy z historii sztuki i wspólne działania na zajęciach integrują grupę i sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni. Efektami tych działań są nagrody i wyróżnienia zdobyte w licznych konkursach i wystawach np. - Konkursie Twórczości Plastycznej w Nowym Targu, czy Małopolskim Konkursie Plastycznym w Krakowie.

          Corocznie bierzemy udział w Konkursie "Babiogórska Szopka Regionalna organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Parafię w Budzowie, a szopki z Jordanowa w każdym roku zajmują czołowe I , II miejsca i wyrożnienia.

        Do sukcesów grupy należy wykonany na zajęciach plastycznych w naszym kole smok, który zdobył II miejsce w krajowym konkursie Parada Smoków odbywającym się corocznie w Krakowie. W kolejnych latach nasze smoki zdobywały  wyróżnienia.

       Prace wykonane na zajęciach przeznaczane są również na cele charytatywne, oraz licytacje dobroczynne, które organizowane są przez różne instytucje.

          Systematycznie organizowane są wystawy Koła Plastycznego na terenie Miasta Jordanowa, a od 2010 roku istnieje także możliwość zakupu wykonanych na zajęciach prac, mogących być wspaniałą dekoracją każdego wnętrza, jak również doskonałym prezentem na każdą okazję. Pozyskane środki służą do zakupu potrzebnych na zajęcia materiałów.

         Na uwagę zasługuje fakt, że co roku przynajmniej jedna osoba z naszego koła dostaje się do Liceum Plastycznego w Krakowie lub w Zakopanem, a więc widać, że poziom nauczania jest wysoki, co z kolei nie znaczy, że nie ma u nas miejsca na luźne wyrażanie swoich myśli twórczych.

obecnie zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 10,00 – 12.00.

 

 

 

                  galeria zdjeć koło "Przy Sztaludze 2020"

 

    galeria zdjęć koło "Przy Sztaludze 2019"                                               

 

 

galeria zdjęć

 


Zapraszamy wszystkich gorąco i serdecznie

i gwarantujemy sympatyczną i miłą atmosferę na zajęciach

 

 

        Od lutego 2010 roku w naszym Ośrodku Kultury znalazło się również miejsce dla najmłodszych artystów, którzy wcześniej uczęszczali  do Świetlicy Socjoterapełtycznej "Nasza Dziupla". Niestety od początku 2010 roku w Powiecie zabrakło pieniędzy na dalsze prowadzenie koła twórczego dla najmłodszych, a dla nas wszystkich najważniejsze jest to, by nasze dzieci mogły się rozwijać i pożytecznie spędzać czas z dala od różnego rodzaju pokus, więc przygarnęliśmy tę grupę do naszego MOK-u. Warto inwestować w nasze najmłodsze jordanowskie pokolenie, bo to właśnie te dzieciaki zdobywają czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Szopek w Zawoi oraz innych konkursach organizowanych w Małopolsce, promując w ten sposób nasze Miasto.  Zajęcia finansuje nasz Ośrodek Kultury, a od lipca 2013r. prowadzone są przez instruktora Panią Ewe Wilk w każdy poniedziałek w godz. 17.00 - 19.00.

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na zajęcia 

 

           galeria zdjęć na zajęciach z rodzicami

 

   - galeria zdjęć

 

galeria zdjęć