galeria zdjęć

 

 

 

DNI JORDANOWA JUŻ ZA NAMI

 

12– 18 sierpnia 2013r.

 

         Dni Jordanowa, to impreza organizowana nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Tegoroczne święto Miasta podobnie jak w roku ubiegłym rozbudowane  było o różne formy kulturalne, które trwały przez cały tydzień od 12 do 18 sierpnia.

 

W programie swoje miejsce znaleźli jordanowscy artyści,  których prace można było podziwiać w Galerii „Pod Baszta”. Panu Jerzemu Semsch, który jest osobą bardzo zasłużoną dla naszego Miasta w dziedzinie kultury i oświaty, przyjaciele i znajomi przygotowali  benefis. W zabytkowych piwnicach, które zostały wyremontowane kilka miesięcy temu, odbył się koncert bluesowy, a w kolejny wieczór swoimi wspomnieniami z wyprawy do Islandii podzieliła się Pani Wiktoria Leśniakiewicz. Piątkowe popołudnie wypełnione było muzyką religijną, gdyż w Domu Strażaka odbył się koncert grup sakrosongowych, a wystąpiły zespoły z Odrowąża, Mszany Dolnej, oraz znany zespół Hip – Hop-owy „Power Spilit” z Krakowa. Koncert chóru Bel Canto wraz z włoskim chórem Coro Polifonico z zaprzyjaźnionego miasteczka Portoscusso, to niezwykłe wydarzenie dla naszego Miasta. To za ich przyczyną sobotni wieczór jordanowski kościół rozbrzmiewał pięknym śpiewem chóralnym i muzyką sakralną.  Wystawę o „Historii Jordanowskiego Sportu” przygotowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Jordanowskiej w Sali USC w Urzędzie Miasta, a Pan Stanisław Bednarz wygłosił ciekawy referat na temat działalności klubów sportowych na terenie Miasta.   W Sali Obrad Urzędu Miasta można było podziwiać wystawę prac  połączoną z kiermaszem  podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Jordanowie.

 

Tradycyjnie na boisku sportowym przez całą sobotę odbywały się rozgrywki piłki nożnej, a wieczorem mieszkańcy wzięli liczny udział w festynie organizowanym przez Klub Sportowy Jordan.

 

Centralny dzień przypadł na niedzielę 18 sierpnia. W popołudniowym bloku estradowym  na jordanowskim rynku Burmistrz Miasta Jordanowa wręczył nagrody w konkursie na „najładniejszy ogród przydomowy”, a także upominki dla włoskiego chóru z Portoscusso i delegacji zaprzyjaźnionego miasteczka Miłosławia. W dalszej części programu organizatorzy przewidzieli liczne występy zespołów  rozrywkowych  takich jak: „Trzy Korony”   i „Żuki Rock and Roll”z żywiołową muzyką lat 70-tych i 80-tych, a dla miłośników znanych przebojów zespołu Dżem wystąpił zespół„Wyrwani”. W późnych godzinach wieczornych zagrał zespół  rockowy Lazaret ze Słowacji.

 

W trakcie trwania niedzielnej imprezy odbyło się wiele konkursów dla dzieci, a także  pokazów m.in.  karate Zakopiańskiego Klubu Karate Tradycyjnego, pokazy tańca w wykonaniu Szkoły Tańca Nowoczesnego „Fresh Crew” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie, a Także Szkoły Tańca Nowoczesnego „Jazz Dance Center” z Krakowa. Swój pokaz po raz pierwszy miała Szkoła Zumby „Nordfit” z Jordanowa.

 

     Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom, którymi m.in. byli:

 

RADA MIASTA JORDANOWA, STAROSTWO POWIATOWE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ, ROMAN STEC BANK SPOŁDZIELCZY W JORDANOWIE, EWA i VIJAY NACHANKAR  SKLEP FIRANY W JORDANOWIE, MAŁGORZATA HUDZIAK BIURO RACHUNKOWE W JORDANOWIE, WŁADYSŁAW ZAREMBA I WSPÓLNICY- FIRMA „TOMEK W JORDANOWIE”,  JADWIGA MIERNIK SPÓŁDZIELNIA KÓŁEK ROLNICZYCH W JORDANOWIE, „TATRA HAUSE” DOMY Z DREWNA I BALI W JORDANOWIE, TADEUSZ I PIOTR ŻUR FABRYKA OBUWIA „TAPI” W JORDANOWIE, BARBARA I ANTONI KOMPERDA SKLEP „DOMART” W JORDANOWIE, WACŁAW ZADORA USŁUGI ELEKTROMONTAŻOWE „INST-EL” W JORDANOWIE, TADEUSZ PAJKA SKLEP „AKJAP” W JORDANOWIE, TOMASZ GÓRNIKOWSKI - KANCELARIA NOTARIALNA W JORDANOWIE , STACJA PALIW „CARLO FACCENDA” W JORDANOWIE, ZBIGNIEW RĄCZKA ZAKŁAD STOLARSKI W JORDANOWIE, KRYSTYNA PLINKIEWICZ I ZBIGNIEW GODYŃ KSIĘGARNIA „DLA CIEBIE”, BOGUSŁAW ŁACZEK PRACOWNIA REKLAMY, MIECZYSŁAW ZEMBOL RESTAURACJA „STRUMYK” W JORDANOWIE  

 

alt