20 wrzesień 2020

W pięknych zabytkowych piwnicach starych lochów  dziesięć lat temu utworzona została  Galeria " Pod Basztą”. W 2013 roku z inicjatywy pracowników MOK przeprowadzony został generalny remont pomiszczeń polegający na zbiciu tynków, powiększeniu łuków w przejściach miedzy salami, wykonaniu nowej posadzki i odsłonięciu starej cegły. Po wykonaniu tych wszystkich prac odzyskaliśmy stary wygląd pomieszczeń, co z kolei stworzyło niepowtarzalny klimat podczas organizowanych wystaw i imprez kameralnych takich jak, Spotkania z Historią, Wieczory Poezji czy tez koncertów bluesowych i muzyki klasycznej.

W naszej galerii podziwiać można  prace twórców    i  artystów  z  terenu  Ziemi  Jordanowskiej, Powiatu Suskiego, a także  z  różnych stron Polski. Prezentowane są  prace z różnych dziedzin sztuki np:

• witraż
  • malarstwo na szkle
  • malarstwo sztalugowe
  • akwarela
  • fotografia
  • rzeźba
  • haft
  • szydełkowanie
  • biżuteria
  • oraz wielu innych.

Zapraszamy wszystkich twórców do prezentacji swoich prac w naszej galerii.

DO TEJ PORY W GALERII SWOJE PRACE WYSTAWILI: