KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH – etap miejski

To już wieloletnia tradycja, że w  naszym Ośrodku Kultury organizujemy etap miejski konkursu Babiogórska Szopka Regionalna. W tym roku rozstrzygnięcie konkursu zaplanowaliśmy na 5 stycznia i o godzinie 16.30 zwycięzcom  dyrektor Jan Hanusiak wręczył wspaniałe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD i radiowego. Do tegorocznych laureatów należą :

W kategorii szopek dziecięcych

I     miejsce  -      Anastazja Barska

W kategorii szopek młodzieżowych

I     miejsce  -      Świetlica opiekuńczo- wychowawcza w Jordanowie

W kategorii szopek rodzinnych

I      miejsce rodzina Brodniewiczów

I      miejsce rodzina Popielarzy

Do Konkursu Powiatowego w Zawoi  zgłoszono szopki :

- Świetlica opiekuńczo-wychowawcza w Jordanowie

- Anastazja Barska

- Natalia Popielarz z rodziną

- Julia Brodniewicz z rodziną

Komisja oceniająca szopki szczególną uwagę zwracała na umieszczenie sceny betlejemskiej w realiach regionu babiogórskiego tj. krajobraz w tym koniecznie zarys Babiej Góry oraz architekturę (kościół , szopę, postaci, elementy wyposażenia,) materiały użyte do wykonania szopki (dopuszczalne tylko materiały naturalne ) oraz ciekawe rozwiązania plastyczne, ekspresję figurek, bogactwo kolorów, estetykę wykonania.