galeria zdjęć

 

Miejski Ośrodek Kultury był inicjatorem nowego cyklu kulturalnego jakim niewątpliwie są wieczory poetyckie. MOK wspólnie z Biblioteką Miejską   zorganizowali wieczór poezji Pani Bożeny Sandulskiej mieszkanki Miasta Jordanowa, która od wielu lat pisze wiersze. Pani Bożena jest laureatką wielu konkursów poetyckich, a jej poezję można często znaleźć na łamach gazet a także w wydanych tomikach poetyckich.

Pan Bogdan Nosidlak nasz plastyk zadbał o  odpowiednią  oprawę plastyczną i scenografię tego wieczoru, która na twarzach wchodzącej publiczności  wzbudzała  zdziwienie pomieszane z  zachwytem i podziwem.  Aleja prowadząca do sali głównej wyścielona liśćmi,  wśród których paliły się świece stwarzały niepowtarzalny nastrój zadumy i refleksji oraz były nawiązaniem do nadchodzącego święta zmarłych. Sala również sprawiała niesamowite wrażenie, wszędzie paliły się świece a na ścianie podczas deklamacji przewijały się jesienne motywy pejzaży puszczanych przez Małgorzatę Kwaśny- pracownika MOK. To właśnie Pani Małgorzata wybrała i przygotowała cały materiał  wizualny prezentowany przez cały czas imprezy i służyła także swoją pomocą w czasie przygotowania wystroju Sali.

Pani Małgorzata Godyń Dyrektor Biblioteki Miejskiej oraz pracownicy Biblioteki zajęli się sprawą odpowiedniego doboru wierszy i przygotowaniem młodzieży do ich deklamacji. Troje młodych ludzi uczniów Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie w osobach Ewelina Topór, Michał Mroszczak i  Bartłomiej Skwarek  naprzemiennie czytało wiersze Pani Bożeny, a pomiędzy czytaną poezję  wpleciona została muzyka klasyczna podkreślająca jeszcze bardziej nastrój grana na żywo na skrzypcach przez Martę Hanusiak  i pianinie  Justynę Hanusiak, uczennice szkół muzycznych II stopnia. W tym wieczorze, który był pierwszym tego typu w naszym mieście wzięło udział  ku naszemu zdumieniu ok. 30 osób a w tym także Burmistrz Miasta JordanowaPan mgr Zbigniew Kolecki oraz Radni miejscy.