galeria zdjęć

29 styczeń - WIECZÓR POEZJI LUDOWEJ IRENY STOPA

Poezja ludowa ma swój niepowtarzalny klimat i autentyzm, a w wierszach Pani Ireny Stopa mieszkanki Jordanowa można było znaleźć wszystkie te cechy. Pani Irena jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za krzewienie i pielęgnowanie tradycji regionalnych. W ubiegłym 2009 roku zdobyła II miejsce w Powiatowych Posiadach  Gawędziarskich i Śpiewaków Ludowych w Zawoi. Odnosi również sukcesy na konkursach Pieśni Patriotycznych i Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maryja”, o czym powiadomiła zebranych  Pani Małgorzata Godyń Dyrektor Biblioteki.

29 stycznia przypada rocznica wyzwolenia naszego Miasta Jordanowa i z tego tytułu postanowiliśmy uczcić to wydarzenie kolejnym spotkaniem z poezją. Ten piątkowy wieczór zapowiadał się niezwykle kolorowo i sympatycznie, a specjalnie przygotowany  przez pana Bogdana Nosidlaka i grupę plastyczną wystrój sali nadawał swojski charakter spotkaniu podkreślony dodatkowo strojem regionalnym autorki wieczoru. W poezji Pani Ireny było wiele humoru i zabawnych gwarowych powiedzonek, przez co wszyscy słuchacze co chwilę wybuchali śmiechem, ale w wielu wierszach można było znaleźć głębsze treści i własne przemyślenia dotyczące uczuć inspirujące słuchacza do zadumy. Nieobce w wierszach poetki są  tematy przyrody, ekologii.

 Oczywiście jak przystało na dobre regionalne spotkanie nie zabrakło muzyki na góralską nutę w wykonaniu MOK-owskiej kapeli „Gronicki”, i swojskiego ciasta upieczonego przez samą poetkę. 

Ten wyjątkowy wieczór to kolejne spotkanie z poezją przygotowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Miejskie w Jordanowie.