galeria zdjęć

 

25 września 2010 roku – ZAKOŃCZENIE SEZONU LETNIEGO OGNISKIEM W PSIEJ DOLINIE W SIDZINIE 

            Jesień w górach jest malownicza. Dzięki różnorodności barw i oświetleniu przyrody promieniami słonecznymi, nawet znajome widoki nabierają szczególnego uroku.

            Na zakończenie sezonu letniego, tradycyjnie w Psiej Dolinie w Sidzinie, zapłonęło ognisko. W sobotnie popołudnie 25 września zebrała się 50-osobowa grupa aktywnych członków. To starzy znajomi z wszystkich grup zainteresowań, uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie.

            Kiełbaski zostały równomiernie ułożone na ruszcie, piekły się też ziemniaki, które wybornie smakowały z masłem i solą. Nie zabrakło szarlotki i placka ze śliwkami. Można było też napić się wyśmienitego grzańca.

            Ognisko pełni rolę miejsca spotkań towarzyskich. Przy akompaniamencie akordeonu (Drektor MOK Pan Jan Hanusiak) oraz gitary (Burmistrz Miasta Jordanowa Pan Zbigniew Kolecki), śpiewaliśmy ulubione piosenki biesiadne z naszego bogatego repertuaru.

            Przy blasku księżyca, gwieździstym niebie i buchającym cieple od ogniska, w doborowym towarzystwie upłynął nam wieczór. Przez kolejny sezon zżyliśmy się ze sobą a nawet  śmiem twierdzić, że pomiędzy wieloma osobami nawiązały się przyjaźnie. Następnym spotkaniem przy ognisku będziemy witać  wiosnę.

 

Maria Nowak