galeria zdjęć      

 

Nasza  Szkoła Tańca Nowoczesnego

 

        Od półtora roku na terenie MOK w Jordanowie odbywają się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Uczestniczą w nich osoby nie tylko z samego Jordanowa, ale również z Wysokiej, Osielca i innych pobliskich miejscowości.

       Uczestnicy zajęć mają możliwość zapoznania się z takimi tańcami jak hip hop, hause, break dance, jazz, street dance, funky czy looking.  Wszyscy bardzo starają się i wkładają wiele pracy w treningi. Na zajęciach panuje miła i przyjacielska atmosfera. Oprócz ciężkiej pracy zawsze jest czas, aby wspólnie się pośmiać i porozmawiać na inne tematy.

       W każdym z nas tkwi talent taneczny.  Naszym zadaniem jest go odkryć i szlifować, a przy okazji nawiązać nowe przyjaźnie i dobrze się bawić. Osobom, które przychodzą na nasze zajęcia nie narzucamy swojego stylu. Każdy wnosi do tańca coś nowego. Nie blokujemy takiego indywidualizmu, a wręcz przeciwnie uparcie go rozwijamy.

      Na szczególne wyróżnienie zasługuje Katarzyna Worwa,  która swoją ambitną postawą, zaangażowaniem i ogromnym talentem wyróżniała się na naszych zajęciach. Kasia wystartowała w tegorocznej edycji Przeglądu Form Tanecznych  ,, Talenty Małopolski'' w Zawoi i uzyskała nominację do udziału w finale tego konkursu, który odbył się 15 maja b.r. Również nasz duet: Patrycja Krzysztofiak i Kinga Ozimek dostał się na ten finał i reprezentował Miasto Jordanów.  Emocji nie brakowało, było trochę stresu, ale przede wszystkim dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na uwagę zasługuje fakt, iż w „Talentach Małopolski” rok rocznie zajmujemy miejsca w czołówce najlepszych tancerzy z pośród ponad kilkunastu tysięcy występujących uczestników.

        To co robimy jest dla nas ważne i sprawia nam ogromną satysfakcję i staramy się tańczyć, gdzie tylko możemy. W ubiegłym roku występowaliśmy na Dniach Ziemi Jordanowskiej oraz na różnych imprezach okolicznościowych. Na ten rok  również  zaplanowaliśmy  szereg  występów na terenie Miasta, Gminy , Powiatu, a także Województwa.

         Nasza grupa jest jeszcze stosunkowo młoda, ale mamy nadzieję, że nasi tancerze biorący udział w zajęciach zaangażują się w promocję tańca nowoczesnego w naszym środowisku.

         Tych wszystkich, którzy czują w sobie zapał taneczny oraz tych, którzy chcą mile spędzić czas zapraszamy na zajęcia odbywające się w każdy czwartek o godz.15.00  w Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie ul. Rynek 2

Patrycja Krzysztofiak – instruktor tańca