galeria zdjęć

 

Wybajała I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy w Bukowinie Tatrzańskiej!

 

       Pani Irena Stopa gawędziarstwo regionalne ma we krwi i potrafi nie tylko pięknie opowiadać niezwykłe góralskie historie, ale także pisze gwarą wiersze i śpiewa ludowe przyśpiewki.

       Po zeszłorocznym sukcesie, czyli zdobyciu na tym prestiżowym konkursie II miejsca wszyscy nieśmiało myśleliśmy o tegorocznym I miejscu i z całych sił trzymaliśmy za Panią Ireną kciuki.

       Za nim jednak pojechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej na ogólnopolski konkurs trzeba było wybajać I miejsce w Powiatowym Konkursie Gawędziarzy i Śpiewaków Ludowych. Pojechaliśmy więc w maju do Zawoi, i oczywiście tak jak wszyscy związani z naszym MOK-iem wiedzieliśmy, że Pani Irenie nikt nie dorówna.  Zdobywając w tej powiatowej imprezie I miejsce przeszła do drugiego etapu który odbywa się w Bukowinie Tatrzańskiej.

"Sabałowe Bajania" -  zrodziły się z podhalańskiej tradycji gawędziarstwa, umiłowania tańca, śpiewu i muzyki góralskiej i trwają od 1967 roku. Jest to wspaniała folklorystyczna impreza , która ma charakter konkursu  gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, pytacy i mowy starosty weselnego, na który przyjeżdżają laureaci powiatowych eliminacji z całej Polski.

       Przesłuchania uczestników tej imprezy trwały kilka dni, a finałowy dzień nastąpił 14 sierpnia 2011.  Jury  złożone z etnografów, muzyków i etnologów jednogłośnie przyznało I miejsce naszej reprezentantce Pani Irenie Stopa z Jordanowa. Jest to kolejny sukces i promocja naszego miasta na forum ogólnopolskim.

W imieniu wszystkich sympatyków MOK-u, i mieszkańców miasta składamy Pani Irenie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!