galeria zdjęć

In Memoriam.

 

Tegoroczne Zaduszki w Miejskim Ośrodku Kultury świętowaliśmy otwarciem wystawy „IN MEMORIAM” poświęconej artystom i twórcom związanym z jordanowską ziemią.14 listopada o godz. 18.00 w Galerii „Pod Basztą” prowadzonej przez MOK zgromadzili się przyjaciele, znajomi i miłośnicy twórczości artystów. Otwarcia dokonali wspólnie Dyrektor MOK i Pani Prezes Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców „Pasja”, która przedstawiła życiorysy naszych nieżyjących już jordanowskich  artystów, do których należeli :

Marian Hyciek, Bronisław Pawlikowski, Zdzisław Barć, Henryk Kudzia, Jan Zembaty, Stanisław Szczęśniak, Józef Kołodziej i Bogusława Płaszcz.

Po oficjalnym otwarciu zgodnie z tradycją nastąpiła część nieoficjalna w czasie której przy skromnym poczęstunku dzielono się wspomnieniami opowiadano ciekawe związane z artystami historie czytano wiersze . Sądząc po liczbie uczestników i ich rozdyskutowaniu są potrzebne takie spotkania, takie wystawy, kultywujące pamięć o Tych którzy żyli pośród nas dając nam przez swe prace możliwość obcowania ze swoją sztuką, pretekst do spotkań, zadumy i refleksji.