galeria zdjęć

 

Konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”

 

     To już wieloletnia tradycja, że Ośrodek Kultury w Jordanowie organizuje konkurs szopek. Nasz miejski konkurs jest etapem poprzedzającym Powiatowy Konkurs Szopek w Zawoi, niestety w tym roku powiatowa rywalizacja na najpiękniejszą szopkę została odwołana, a szkoda bo zrobione przez naszych mieszkańców szopki zajmowały zawsze I lub II miejsca.

Konkurs organizowany jest w kilku kategoriach :

- szopka rodzinna,

- szopka wykonana przez dzieci do lat 11  

- szopka młodzieżowa wykonana przez dzieci powyżej 12 lat

Szopki oceniane są  przez specjalne jury powołane przez organizatora, które to ściśle przestrzega regulaminu. Jury szczególną uwagę zwraca na umieszczenie sceny betlejemskiej w realiach regionu babiogórskiego tj. krajobraz w tym koniecznie zarys Babiej Góry oraz architekturę (kościół , szopę, postacie, elementy wyposażenia, materiały użyte do wykonania szopki (dopuszczalne tylko materiały naturalne ) oraz ciekawe rozwiązania plastyczne, ekspresję figurek, bogactwo kolorów, estetykę wykonania.

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria komisja w tym roku postanowiła przyznać:

Dwa równorzędne I miejsca w szopkach rodzinnych dla

- rodziny Paś z Jordanowa i rodziny Grzyb z Toporzyska

- w kategorii szopek wykonanych przez dzieci do lat 11  I miejsce dla Dziecięcego Koła Plastycznego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie.

 W tym roku może nie było zbyt dużo prac, ale za to były bardzo oryginalne i można było zauważyć duży wkład pracy w przygotowanie szopek.

Oczywiście dla zwycięzców MOK ufundował ciekawe nagrody rzeczowe w postaci radio-odtwarzaczy CD oraz kilkunastu nagród książkowych w postaci pięknych albumów.