galeria zdjęć

 

 

3-cio majowa refleksja

 

         Oj ubożuchne to nasze poczucie narodowe – takie słowa cisną się na usta postronnemu obserwatorowi (świadkowi ) wydarzeń codziennych w naszym, co by nie powiedzieć ładnym miasteczku na podsumowanie obchodów tegorocznego Święta Konstytucji 3-cio majowej.  

          Jak i poprzednie święta narodowe, to również nie znalazło się w kręgu zainteresowań mieszkańców.  Nasza chata z kraja (myślą), może nikt nie zauważy że nas nie ma ?. …A jednak zastanawia w/w „obserwatora” bardziej niż skromny” kondukt”, maszerujący na uroczystą mszę za ojczyznę i mieszkańców miasta? Czym zajęci byli Szanowni Radni miejscy, których ledwie garstka uczestniczyła w tegorocznych obchodach, Państwo Dyrektorzy Szkół i ich podwładni niosący przed narodem oświaty kaganek , którzy ucząc i wychowując następne pokolenia winni błyszczeć przykładem i dawać wzór budując swój autorytet poprzez aktywne uczestnictwo w kultywowaniu tradycji narodowej. Nie dziwi się tedy ów „świadek” brakiem w szeregu przedstawicieli miejscowego establishmentu gospodarczego , którzy być może zajęci są pomnażaniem własnego, a przez to i wspólnego naszego narodowego dobrobytu, brakiem ich pracowników z dziećmi…

         Ci dla których to ważne sprawy zgromadzili się w dużej Sali MOK-u, gdzie uczcili wspólnie rocznicę  śpiewając pieśni patriotyczne, przypomnieli sobie genezę symboli narodowych w krótkich odczytach oraz wysłuchali prelekcji o znaczeniu Konstytucji 3-omajowej wygłoszonej przez pana Jerzego Semscha. Pozostaje mieć nadzieję, że jako społeczeństwo dojrzejemy do świadomego pielęgnowania tradycji i wartości narodowych, będziemy z nich dumni i przekażemy je następnym pokoleniom ?... .

                                                                                             Obserwator chochoł