galeria zdjęć 

 

 

 Wielka Parada Smoków w Krakowie

 

         W pierwszy weekend czerwca do Krakowa już po raz dwunasty zawitała Wielka Parada Smoków. Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska Wielka Parada Smoków z kameralnej imprezy w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.

         W tym roku w imprezie wzięło udział kilkanaście tysięcy osób!  Paradę prowadził wielki dmuchany smok norweski z teatru Groteska, a za tym potworem podążało kilka specjalnie zaproszonych smoków z europy i różnych stron świata.  Zaraz za nimi prezentowały się smoki konkursowe w ilości 32 sztuk, a  wśród nich  była także nasza jordanowska smoczych „Draga”. Wzorem lat poprzednich i w tym roku zostaliśmy zauważeni znajdując się wśród 12 nagrodzonych. Tym razem było to pierwsze wyróżnienie w naszej kategorii,  oraz ufundowane przez sponsorów trzy dniowe warsztaty z robotyki dla naszych młodych konstruktorów i artystów skupionych w kole plastycznym. Dzieci otrzymały również ogromną torbę ze słodyczami i różnymi gadżetami.

         Uczestnicząc od lat w tej smoczej imprezie chcemy przede wszystkim zaznaczyć naszą obecność promując aktywnie nasze miasto i uczestnicząc  we wspaniałej wspólnej zabawie. Wracając późnym popołudniem do Jordanowa, snuliśmy wspólnie z młodzieżą plany  na następną paradę  smoków w przyszłym roku.