galeria zdjęć

 

  

DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ

13– 19 sierpnia 2012r.

 

         Dni Ziemi Jordanowskiej to impreza organizowana przez Radę Mista Jordanowa Burmistrza Miasta i Miejski Ośrodek Kultury nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat.

        Tegoroczne święto miasta zostało przez organizatorów wzbogacone i rozbudowane  o dodatkowe formy kulturalne takie jak: Wioska Historyczna z okresu założenia miasta Jordanowa w której swoje miejsce znaleźli rycerze i przedstawiciele różnego rzemiosła z tamtego okresu. Dla wszystkich tych, którzy lubią rywalizację zorganizowano II Powiatowy Turniej Łuczniczy o „Róg myśliwski Spytka Jordana”, wygrany w tym roku przez Pana Pawła Załazińskiego z Jordanowa. Dzieci i młodzież chetnie brali udział w licznych konkursach np. np. lepienia z gliny flakonów, rzucie oszczepem w tarczę, wykonania kwiatka z bibuły a także wiedzy historycznej o Jordanowie. Oczywiście organizatorzy za udział w konkursach przygotowali kilkaset paczek z nagrodami. Podczas walk rycerzy na twarzach dzieci można było zobaczyć  zachwyt i podziw. Panie ze Szkoły Dobrego Gotowania działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie oraz Panie ze Spółdzielni Socjanej "Maja" z Jordanowa przygotowały mnóstwo smakołyków wykorzystując przepisy kuchni staropolskiej.

       Spotkanie z jordanowskim Alpinistą Rafałem Zembol zdobywcą Alpamayo zaplanowano na rozpoczęcie święta miasta w poniedziałkowe popołudnie. Można było także wziąć udział w prelekcji na temat zdrowego odżywiania. W jordanowskim MOK-u nastąpiło uroczyste otwarcie  wystawy prac plastycznych i haftów wykonanych przez artystów należących do grup twórczych Ośrodka Kultury.

       W czwartkowy wieczór odbył się spektakl teatralny  z udziałem artystów  Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem ze sztuką Milionerka.  

        W sobotę 18 sierpnia w Szkole Podstawowej w Jordanowie odbył się V Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego, a na boisku sportowym odbyło się wiele koncertów zespołów rockowych i Hip – hop-owych, a także meczy piłki nożnej pomiędzy jordanowskimi strażakami a resztą świata. Na godzinę 21.00 zaplanowano stadionową biesiadę z udziałem zespołów rozrywkowych.

         Centralny dzień 19 sierpnia rozpoczął się  otwarciem wystawy prac członków Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców Pasja oraz wręczeniem odznaczenia „Zasłużony dla Ziemi Jordanowskiej”, który w tym roku kapituła przyznała Panu Władysławowi Zarembie mieszkańcowi Jordanowa.

        W popołudniowym i wieczornym bloku programowym odbyło się wiele występów zespołów rozrywkowych, które zgromadziły kilku tysięczną publiczność, i tak od godziny 14 muzyką biesiadną zabawiał publiczność zespół KRAKOWIACY I GÓRALE, a jordanowscy strażacy  swój koncert zagrali o godz. 16.00.  Punktualnie o  18.00  wystąpiła grupa  „EASY” z coverami takich znanych zespołów jak; Skaldowie, Czerwone Gitary czy też The Beatles. Wystąpił także ROBERTO ZUCARO z Włoch wzbudzając aplauz wśród widzów,  a w jego wykonaniu usłyszeliśmy złote włoskie przeboje „La bamba, Acapulco, Baila Morena, Che Sara” i wiele innych. Przed sceną wystąpiły trzy grupy tańca  nowoczesnego „Hope Dance” ze Skomielnej Białej, „Your Dance” z Jordanowa i „Jazz Dance Center” z Myślenic. W późnych godzinach wieczornych i nocnych organizatorzy przewidzieli występy zespołów młodzieżowych z muzyką Rap i Hip – hopową. Cała impreza zakończyła się o godzinie 2 rano w poniedziałek.