galeria

13 maja  2009 roku  –  II MIEJSCE W POWIATOWYCH POSIADACH GAWĘDZIARSKICH I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W ZAWOI

Dyrektor Ośrodka Kultury  zgłosił do konkursu gawędziarskiego w Zawoi Panią Irenę Stopa z Jordanowa, która od wielu lat czynnie bierze udział w życiu kulturalnym naszego ośrodka i należy do różnych kół zainteresowań, m.in. muzyczno teatralnej i  turystycznej.
W dniu 13 maja delegacja ośrodka wraz z Panią Ireną ruszyła do Zawoi. Pani Irena jak zawsze pełna werwy przez całą drogę powtarzała tradycyjne przyśpiewki weselne, które to miała śpiewać na konkursie.  O godzinie 10.00 rozpoczęło się losowanie kolejności i prezentacja programu poszczególnych uczestników z całego Powiatu Suskiego. Oceny dokonywała specjalnie powołana komisja złożona z etnografów.
Nasza reprezentantka ujęła komisję oryginalnością swoich piosenek i przyśpiewek a także swoim czystym głosem i naturalną gwarą góralską. Wszystkie te czynniki były niezbędne aby komisja zwróciła na wykonawcę uwagę i tak też się stało i Pani Irena wywalczyła II miejsce, co jest niewątpliwie dużym osiągnięciem zarówno dla Pani Ireny jak i dla naszego ośrodka i Miasta Jordanowa w tej dziedzinie Kultury gdzie związki z tradycjami regionalnymi są traktowane dosyć pobieżnie i  nie sięgają zbyt daleko w wstecz.