galeria

 Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie był inicjatorem imprezy sportowej dla wszystkich szkół z terenu Miasta Jordanowa z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 1 czerwca 2009r.. W porozumieniu z Dyrektorami szkół oraz nauczycielami Wych. Fizycznego opracowany został szczegółowy program rywalizacji międzyszkolnej w różnych konkurencjach sportowych.
W Szkole Podstawowej rozgrywki sportowe prowadzone były w dwóch kategoriach: klas I – III i klas IV – VI. Miejski Ośrodek Kultury ufundował dla wszystkich uczniów poszczególnych klas (ponad 330 osób) słodycze a dla najlepszych drużyn klasowych pamiątkowe puchary i dyplomy.
Szkoły średnie i Gimnazjum miały swój program sportowych zmagań, który rozpoczął się biegiem przełajowym na 1500 metrów  w kategorii dziewcząt i chłopców z podziałem na szkoły średnie i oddzielnie Gimnazjum. Dla zwycięzców MOK przygotował cenne nagrody w postaci odtwarzaczy Mp-3, pendrive, pucharów, medali i słodyczy.
Po tej indywidualnej konkurencji przyszła pora na gry zespołowe i na boisku sportowym LKS  5 drużyn rozpoczęło Turniej Piłki Nożnej. Zespół Szkół im. H. Kołłątaja wystawił 2 drużyny, Zespół Szkół im. bł. ks. Dańkowskiego jedną i Gimnazjum w Jordanowie 2 drużyny. Mecze rozegrano na małym boisku po 20 min każda połowa systemem każdy z każdym. Zwycięską drużyną okazał się zespół z Z.S im. H.  Kołłątaja a kolejne miejsca to Drużyna z  Zespółu Szkół im. bł. ks. Dańkowskiego a następną Gimnazjum. Za I, II i III miejsce drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz słodycze których fundatorem był MOK w Jordanowie.
Na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja odbył się Turniej Siatkówki w którym wzięły udział drużyny z Kołłątaja i Gimnazjum i w tym wypadku pierwsze miejsce przypadło  Zespołowi Szkół im. H. Kołłątaja ale puchary otrzymały wszystkie trzy drużyny a także paczki ze słodyczami.
Kolejną dyscypliną był tenis stołowy rozgrywany na małej hali w kategorii chłopców i dziewcząt a zwycięzców MOK znów obdarował  Mp-3–trójkami , pendrivami i oczywiście słodyczami.
Dodatkowo dla młodzieży Gimnazjum zorganizowano Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz Międzyklasowy Turniej Koszykówki chłopców. W Obu konkurencjach zwycięskie drużyny otrzymały Puchary oraz słodycze.
Przeciąganie liny zakończyło cały blok imprez sportowych a w tej konkurencji drużyna „Baciarów” okazała się najlepsza i w nagrodę otrzymała puchar oraz słodycze.
Cała impreza trwała blisko 6 godzin i na szczęście pogoda bezdeszczowa utrzymała się  do końca mimo  niezbyt  optymistycznych prognoz na ten dzień.
Organizatorzy dziękują Dyrekcjom  oraz nauczycielom Wych. Fizycznego  wszystkich szkół z Jordanowa za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy.