galeria

Do tej imprezy dzieci pod fachowym okiem instruktora plastyki Pana Bogdana Nosidlaka przygotowywały się w Miejskim Ośrodku Kultury kilka tygodni a całe przedsięwzięcie było robione wspólnie ze Świetlicą Szkoły Podstawowej. Pan Bogdan wykonał szkic smoka i zajął się wykonaniem potwora aby na 6 czerwca był gotowy, natomiast w świetlicy szkolnej wykonane zostały stroje dla dzieci biorących udział w paradzie. Pomysł na jego wykonanie był bardzo oryginalny co też doceniło krakowskie  jury przyznając Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i  Szkole Podstawowej w Jordanowie a tym samym Miastu Jordanów II miejsce w Małopolsce . Smoczysko było wykonane z rur PCV (melioracyjne), które to w sprytny sposób zostały powyginane nadając kształt smokowi. Nazwa naszego smoka też była „zmyślna” bo został ochrzczony „kryzyskiem” (w nawiązaniu do światowego kryzysu) i tak też wyglądał wzbudzając ogólne zainteresowanie przechodniów i uczestników imprezy. Inne smoki biorące udział w paradzie wykonane były np. z damskich skarpetek, kół hula-hop, puszek po piwie i tektury. Były smoki groźne i łagodne, zębiaste i skrzydlate, lądowe i wodne, puszczające bańki mydlane, z łuskami a nawet w okularach. 
W imprezie wzięły udział wszystkie media komercyjne a także Telewizja Polska i radio Kraków, a więc była to znakomita promocja naszego Miasta zwłaszcza, że nasze dzieci w trakcie imprezy udzielały wywiadów zarówno do gazet jak i telewizji.
Na uwagę zasługuje fakt, iż Miasto Jordanów po raz pierwszy zaszło tak wysoko w tej imprezie a w konkursie wzięło udział blisko 40 smoków wykonanych przez różne instytucje i szkoły. Smoczy pochód rozpoczął się od  jamy smoczej przy Zamku Wawelskim następnie ul. Grodzką  aż  na krakowski Rynek i tutaj jury dokonało oceny wszystkich smoków i przyznało miejsca i nagrody w postaci książek, płyt z filmami i puzzli.  Cała impreza miała niesamowitą oprawę (Kuglarze, grajkowie, tancerki, rycerze, damy dworskie) i sprawiła dużą frajdę wszystkim dzieciakom.