16 grudzień 2020

Edycja głównych artykułów w poszczególnych kategoriach.

Wchodzimy na zakładkę "Artykuły" następnie "Wyróżnione" i edytujemy interesujący nas artykuł. Na potrzeby szybszego znajdowania głównych artykułów zostały one dodane do wyróżnonych.

edycja art


 Aktualizacja artykułu "Aktualności"

Z uwagi na wymogi dostosowania stron dla nie pełnosprawnych odradzam publikacji informacji w postaci zdjęć, plakatów. Jeżeli jest taka możliwość należy dodawać sam tekst.

W przypadku dodawania plakatu lub innej informacji w postaci zdjęć, należy takie zdjęcie dodatokwo opisać. Przy dodawaniu w polu "Alternate Tekst" należy opisać dokładnie, co znajduje się na plakacie, osoby niewidzące nie mają możliwości przeczytania zdjęcia, dlatego niezbędne jest wypełnianie dla nich tego pola i dlatego też nie polecam przy prostych informacjach tworzenia zdjęć.

opis alt


 Publikacja zdjęć w galerii

Na nowej stronie zdjęcia w galerii posegregowane są latami. Dodając zdjęcia do galerii należy z kategorii wybrać odpowiedni rok.

Zdjęcia przy w grywaniu na serwer także należy wkleić do opowiedniego katalogu w drzewie "Galeria -> 2020".

Z uwagi na wymogi dostosowania dla niepełnosprawych należy także dodać opis do każdej galerii zdjęć minimalnie np.

  • Relacja fotograficzna z ..., które odbyło się 26 stycznia 2019r.
  • Relacja fotograficzna z wycieczki pieszej do ..., która odbyła się 8 grudnia 2019r.

Z uwagi na to że zdjęcia są upożądkowane latami, przy ścieżcje do SIGPLUS wygląda następująco rok/tytuł_folderu_na_serwerze np. {gallery}2019/LAUR2019{/gallery}

galeria


Dodawanie/zmiana zdjęcia przewijanego banera

Aby zmienić lub dodać nowe zdjęcie do banera pierwsze trzeba je odpowiednio przygotwać. Zdjęce musi być w rozmiarze 1500x602. Następnie wchodzimy w zakładkę "Komponenty" nastęnie "DJ-ImageSlider". Przechodzimy do zakładki "Slajdy" i klikamy "Utwórz"

slajdy

W nowym oknie uzupełniamy tutuł i dodajemy obraz. Ścieżka gdzie przechowywane są slidy to "headers". Kolejność slidów można ustawiać za pomocą krzyżyka przy chceckboxie przy miniaturce.

slide1


Zmiana informacji pod banerem

Aby zmienić informację pod banerem należy wejść w zakładkę "Rozszerzenia" następnie "Moduły" w polu wyszukiwania wpisać "Informacja" i po jej znalezieniu edytować artukuł.


modul1


Dynamiczne menu po prawej stronie

Na nowej stronie zostały wykorzystane dynamiczne menu po prawej stronie. Dynamiczne oznacza, że w zależności w którym menu jesteśmy to wyświetla nam się inne menu po prawej stronie. Jedynie na stronie głównej dostęp jest do wszystkich menu.

menu

Aby zmienić wyświetlanie tych elementów należy wejść w zakładkę "Rozszerzenia" następnie "Moduły" i odnaleźć odpowieni element zgodnie z nazwą wyświetlaną np. "Sprawdź inne nasze zajęcia" lub sprawdź naszą galerię zdjęć". W edycji emelentu należy przejść na zakłądkę "Przypisz do pozycji menu" i zaznaczamy odpowiedniego checkboxa, gdzie chcemy aby widoczny był edytowany element.

modul2