20 wrzesień 2020

W lutym 2009 roku w Miejskim Ośrodku  Kultury zostało utworzone Koło Turystyki Górskiej. Nieprzerwanie od początku przewodnikiem na szlakach górskich jest Pan Andrzej Bulanda, który nasze góry zna doskonale,a ciekawych opowieści  nigdy mu nie nie brakuje. Drugim przewodnikiem jest Pan Zenon Całyniuk. Jesteśmy grupą dla której sezon turystyczny trwa cały rok, wszystkie wyprawy odbywają się w niedzielę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców utworzyliśmy drugą grupę turystyczną o lżejszym charakterze wycieczek  i obecnie wyjścia w góry są organizowane co tydzień. Nasze grupy turystyczne skupiają około 200 osób. W wycieczkach wysokogórskich jednorazowo może uczestniczyć od 25 czy 35 uczestników, ale na lżejsze wycieczki ruszamy większą grupą, i tak na wycieczkę na Krywań poszliśmy w 50 osób, na Grzesia, Rakoń i Wołowiec ruszyła grupa 45 osobowa, a do Słowackiego Raju pojechaliśmy aż w 60 osób,  oczywiście w takich przypadkach idzie z nami kilku przewodników zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każdorazowo jako organizatorzy pokrywamy koszty ubezpieczenia wszystkich uczestników oraz opłaty przewodników górskich, natomiast uczestnicy wycieczek pokrywają koszty związane z przejazdem autokarem, opłaty wejścia na teren parku oraz  opłaty wyciągów lub basenów termalnych.

Grupa dzięki wycieczkom pieszym pogłębia wiadomości o otaczających nas terenach (Głównie Beskid Wyspowy, Żywiecki, Pieniny, Tatry Polskie i Słowackie). Wycieczki kształcą umiejętność dostrzegania krajoznawczych i kulturowych walorów regionu. Podnoszą również sprawność fizyczną poprzez aktywny wypoczynek. Turystyka i krajoznawstwo wpływają tym samym na pozytywne cechy charakteru, postawę, poglądy, uznawane wartości i  uczą zasad współdziałania w grupie. Sezon letni rozpoczynamy i kończymy wspólnym ogniskiem, gdzie w radosny sposób   opowiadamy o zdobytych szczytach i różnych sytuacjach, które nas spotkały na przebytych szlakach. Do naszej licznej grupy należą zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak również osoby starsze.  U nas nie ma limitów wiekowych i wystarczą tylko dobre chęci i miłość do przyrody i gór.

Rok 2014 dla naszej grupy był bardzo aktywny,  ponieważ zorganizowaliśmy aż 47 wycieczek pieszych. W ramach poszerzania horyzontów w sierpniu 2014 roku zorganizowaliśmy tygodniową wycieczkę w alpejskie Dolomity. Następne lata to wycieczki piesze o podobnym charakterze. Przeszliśmy z naszą grupą kilkukrotnie wszystkie szlaki górskie w Tatrach Polskich i Słowackich, ale za kazdym razem jest inaczej i ciągle zdobywamy nowe doświadczenia i podziwiamy niby te same krajobrazy, ale ciągle odkrywamy w nich nowe piękno.

Przed nami wiele nowych wyzwań i nie zdobytych przez nas dotąd szczytów.  Zapraszamy do naszej Grupy Turystycznej każdego, a nasza lista jest wciąż otwarta. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz miłą i koleżeńską atmosferę, a także niezwykłe przeżycia. Z nami  możesz góry zdobywać, bariery łamać,spełniać swoje marzenia i dobrze się bawić.

Poniżej zamieszczone są wspomnienia z górskich szlaków napisane przez uczestników wypraw, oraz tysiące wspaniałych i niepowtarzalnych zdjęć.

DOŁĄCZ DO NAS I NIE MARNUJ CZASU I SWOJEJ SZANSY!!

Grupa turystyki wysokogórskiej Miejskiego Ośrodka Kultury informuje

Grupa Turystyczna MOK Jordanów w dniu 6 marca

organizuje wycieczkę pieszą na

TRZYDNIOWIAŃSKI WIERCH

w Polskich Tatrach Zachodnich

Wyjazd z przystanku bus w Jordanowie o godz. 5.30

Zapisy do dnia 3.03.2022r. pod nr tel 604412163

w razie gorszych warunków pogodowych będą warianty zastępcze

w okresie zimowym posiadanie raków jest obowiązkowe !!!

.............................................................................................................................................................................................................................

Kalendarz imprez turystycznych w 2022 roku

20.02.2022 - wycieczka piesza na Barania Góre w Beskidzie Śląskim