20 wrzesień 2020

W Miejskim Ośrodku Kultury w Jordanowie od wielu lat dzieci oraz młodzież mogą uczestniczyć w doskonaleniu swoich muzycznych umiejętności gry na różnego rodzaju instrumentach.W Ośrodku  Kultury od wielu lat dzieci oraz młodzież mogą uczestniczyć w doskonaleniu swoich muzycznych umiejętności gry na różnego rodzaju instrumentach.

Dzięki grze na instrumentach młodzież oprócz zdobywania umiejętności technicznego opanowania instrumentu uczy się wrażliwości na muzykę i sztukę.

Jest to również forma zagospodarowania czasu wolnego i przeciwdziałanie różnego rodzaju patologiom. W zajęciach muzycznych obecnie uczestniczy ponad 40 osób tygodniowo, a  lekcje prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach.

Młodzież i dzieci bardziej zaawansowane w grze na instrumentach smyczkowych należy do naszej kapeli góralskiej, a gitarzyści do zespołu gitarowego.

W naszej ofercie proponujemy:

• nauka gry na instrumentach strunowych:
    • gitara
    • skrzypce
    • kontrabas
  • nauka gry na instrumentach klawiszowych:
    • pianino
    • keyboard